Obszary zadania:
Panel nowatorskich badań do analizy surowca i wyrobu mleczarskiego w kierunku poprawy jego bezpieczeństwa, jakości, walorów prozdrowotnych
Ma na celu dostarczenie nowej wiedzy na temat możliwości zastosowania nowych metod do oceny jakości i bezpieczeństwa surowca i produktu końcowego oraz wykorzystania innowacyjnych receptur/technologii do produkcji wyrobów mleczarskich i ich roślinnych zamienników.
Innowacyjne rozwiązania wspierające działania prośrodowiskowe polskich zakładów mleczarskich
Będą obejmowały dostosowanie metodologii i technologii związanych z efektywnymi strategiami dotyczącymi doczyszczania ścieków, przetwarzania i zagospodarowania uciążliwych odpadów organicznych, oraz dostarczenie nowej wiedzy na temat śladu węglowego powstałego w wyniku hodowli bydła mlecznego.
Popularyzowanie spożycia wyrobów mleczarskich oraz opracowanie innowacyjnego modelu upowszechniania nowej wiedzy o produktach mleczarskich
Działania obejmują dostarczenie cyfrowych narzędzi do popularyzacji wiedzy, stworzenie bazy danych oraz upowszechnianie wiedzy na temat znaczenia produktów mleczarskich w żywieniu człowieka.
0
UCZELNI WYŻSZYCH
W PROJEKCIE!
W PROJEKCIE!
Finansowanie projektu
Zadanie pn. „Sieć badawcza uczelni przyrodniczych na rzecz rozwoju polskiego sektora mleczarskiego – projekt badawczy” finansowane jest w ramach dotacji celowej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Partnerzy
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Zadaj pytanie
Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz.
FAQ's
Najczęściej zadawane pytania
Czy korzystanie z materiałów znajdujących się w bazie wiedzy jest płatne?
Nie. Korzystanie z bazy wiedzy, pobieranie materiałów czy aplikacji jest bezpłatne.
Gdzie mogę znaleźć informacje o bieżących wydarzeniach?